Bezpečne na cestách

34 predškolákov z Materskej školy  1.mája č.4  prežili jedno októbrové popoludnie tak trošku netradične.

Bezpečne na cestách

Ich kroky viedli do Hoplandie  do prekrásneho  prostredia dopravného ihriska, plného  kľukatých cestičiek  i chodníkov, na ktorých už  čakali Mjr. S. Líškay a náčelník mestskej polície v BŠ P. Šemoda, aby  formou zábavy deťom priblížili, akými pravidlami sa riadi cestná doprava a  ako  prejsť  bezpečne cez cestu. Spoznávali  význam jednotlivých dopravných značiek, fungovanie  križovatiek, ale aj čísla záchranných zložiek.
Dopravná výchova má v Materskej škole nezastupiteľné miesto. Veď práve deti sa stávajú účastníkmi cestnej premávky už v malom veku  najskôr  ako chodci, potom ako cyklisti či kolobežkári.

Preto v našej MŠ vštepujeme deťom základy dopravnej disciplíny. Učíme deti prostredníctvom  hier a aktivít ,aby boli pripravené na budúci samostatný  pohyb na ceste.

Vďaka úspešnému  projektu  Nadácie Volkswagen Slovakia sa podarilo zakúpiť do MŠ bicykle, odrážadlá a kolobežky a tým  deti dostali možnosť  prakticky si vyskúšať riešenie rôznych dopravných situácií, orientáciu v priestore, pohotovosť či obratnosť.

Deti ukázali, že sú veľmi dobre pripravené. Skvele zvládli pohyb po dopravnom ihrisku s rešpektovaním všetkých dopravných pravidiel.

Radosť a rozžiarené oči všetkých detí boli jasným signálom, že akcia bola úspešná  a detí si to skutočne užili.

Jedno veľké ďakujeme posielame Mjr. S. Líškayovi, P. Šemodovi, všetkým zúčastneným pedagogickým a  nepedagogickým zamestnancom, rodičom a J. Tynkovan za možnosť bezplatného využitia areálu.

Kolektív MŠ ul.1.mája č.4
Banská Štiavnica

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *