Dubčovia

Byť súčasťou našej triedy je jedným úžasným dobrodružstvom. Pretože objaviteľov, prieskumníkov, umelcov či vedcov nikdy nie je dosť, hľadáme ďalšie odvážne posily do nášho tímu.

 

Jožko Separko

Konečne sme sa dočkali slniečka a preto sme väčšinu času strávili vonku. Téma tohto týždňa bola separovanie odpadu. Naučili sme sa, prečo je to dôležité, akou farbou sú kontajnery rozlíšené a aký odpad sa do nich hádže. V edukačnom videu sme videli a počuli, ako odpad zahlcuje našu planétu, ako dlho jej trvá, kým sa rozloží hoci aj obyčajný papier z cukríka. A tak sme si aj my natiahli rukavice a vyčistili okolie škôlky a blízkej studničky. Pracovali sme na úlohách projektu Colorfull emotions, kde ďalšia emócia bola hnev.
Zúčastnili sme sa divadelného predstavenia „Poplach v lese“, ktoré si nacvičili naši starší kamaráti 🤩Spoznali sme menej známu zeleninku-rebarboru.
A keďže si v nedeľu 28.5.pripomíname Svetový deň hier,s našimi Dubčami sme si užili športové súťaže

DEŇ MATIEK

Neoddeliteľnou súčasťou mesiaca máj je aj krásny sviatok – Deň matiek.

Pre väčšinu detí je mama ten najdôležitejší človek na svete. Človek, ktorý všetko chápe, odpustí a miluje svoje dieťa nadovšetko. Pri príležitosti tohto sviatku sme si s našimi deťmi aj s mamičkami užili pekné popoludnie. Naši Dubčovia si pre svoje mamičky nachystali darčeky v podobe krátkeho vystúpenia a srdiečka, ktoré s láskou vyrobili. Spolu si zasúťažili v rôznych športovo – pohybových aktivitách a išlo im to teda výborne! Veď posúďte sami.

V kráľovstve hmyzu

Hmyz. Práve tieto drobné živočíchy, boli témou tohto týždňa. Hľadali sme ich na lúke, skúmali lupou, kreslili, rátali. Naučili sme sa, odkiaľ máme sladký med a prečo je včielka taká užitočná.

Zúčastnili sme sa Lesníckeho dňa v botanickej záhrade, de na nás čakali stanovištia so zaujímavými úlohami, dravce, vypchaté zvieratá
a vtáky, o ktorých nám pútavo porozprávali.

Samozrejmosťou boli aj drobné odmeny, ktoré Dubčov potešili. Vodná kvapka nám porozprávala, prečo je dôležité vodou šetriť. A zelenina, ktorú sme tento týždeň ochutnávali, bola zelená cibuľka.