Mušky svetlušky

 1. Počuli ste, milé deti,
  o muške čo v noci svieti?
  Jožko si už s Ankou šuška:
  ,, To môže byť len Svetluška! ”
  Jedného dňa muška malá,
  do škôlky k nám zavítala.

Sýkorka a jej zimní hostia

Počas týždňa sme sa rozprávali o vtákoch. Deti prejavovali svoj pozitívny vzťah a zároveň využívali praktické skúsenosti so starostlivosťou o vtáčiky.

Krása v knihách ukrytá

Malé deti túžia po zábave a objavovaní. Tento týždeň sa deti oboznamovali s knihou. Prostredníctvom ilustrácií vytvárali vlastné príbehy, kreslili, lepili, skladali puzzle a zahrali si divadielko.

Zimné hry

Ani zima a ani mráz❄️❄️ nás neodradili od športovania na čerstvom vzduchu. Deti preukázali svoju telesnú a športovú zdatnosť. 😁❤️☃️

Mrzne fúka praská

S témou týždňa Mrzne, fúka, praská ❄️✨☃️sa Mušky Svetlušky zahrali na snehové vločky, nalepili si ich na papier a tiež poskladali z kociek. Vyrobili si cencúle, triedili rukavičky podľa farby a veľkosti. Grafomotoriku si precvičili na interaktívnej tabuli, ale aj kreslením do cukru. 🌫🌬✨❄️⛄️🌟

Karneval

Aj v našej MŠ sa ozývala hudba a šťastný smiech detí. Konečne nastal deň dlho očakávaného karnevalu🦸‍♀️👻🦹. Deti v maskách tancovali, súťažili a zabávali sa. Mali pripravenú karnevalovú hostinu. A za krásnu masku, dostali diplom a sladké prekvapenie 👻🦊Lesnícke dní v Botanickej záhrade

Toto podujatie sa koná pri príležitosti celoslovenského projektu Lesnícke dni, ktoré nadväzujú na tradíciu Apríla – mesiaca lesov a na Deň Zeme.

A tak, sme aj my Mušky Svetlušky , navštívili Botanickú záhradu v Banskej Štiavnici. Kde nám Stredná odborná škola pripravila zaujímavé aktivity. Pri vstupe do školy nás privítalo ich Halali.😊 Prešli sme cez pripravené stanovištia – spoznávali rôzne lesné zvieratká , plazy, priraďovali šišky k stromom, skladali puzzle, priraďovali farby, ale aj rôzne iné hry,..Za šikovnosť a splnené úlohy sme dostávali aj odmeny a verte, že sme si ich domov doniesli veľmi veľa.

My sme malí remeselníci


Tento týždeň sa naša trieda zapojila do výzvy
„TAKE ME OUT“
Vieme, že pobyt vonku deťom prospieva. Preto je dobré chodiť von v každom počasí, posilňovať tak imunitu, či už v lete slniečkom, alebo v zime chladom. A celoročne špinou. 😁Počasie nám takmer celý týždeň prialo a malí remeselníci si to užívali. Spoločne sme piekli, varili, zahrali sa na šperkárov, kováčov, obuvníkov, košíkarov.No a ako správni záhradníci sme nezabudli Ani na našu záhradku.