Jašteričky

My sme malé jašteričky,

v našej triede si plníme sníčky.

Nové veci objavovať nás baví,

aj anglický jazyk učiť sa nám darí.

Aj keď sme vekovo zmiešaná skupina detí,

veľa vedomostí a zážitkov ku nám letí.

 

Toto sme my „Jašteričky“

Od začiatku školského roka sa s deťmi venujeme zaujímavým aktivitám a projektom, rôznym spoluprácam. Aktivity zamerané na vonkajšie prostredie sú pre nás ako stvorené a radi sa vonku učíme novým veciam, bádame a otužujeme si naše zdravie aby sme čo najmenej v škôlke chýbali.

Záujmová krúžková činnosť u predškolákov

Jašteričky navštevujú krúžky ako sú joga, anglický krúžok, výtvarný krúžok a krúžok „Dajme spolu gól.“ Každý z nich umožňuje u detí rozvíjať svoje vlastné schopnosti, ktoré môžu využívať v budúcnosti. Naša MŠ im umožňuje nájsť v sebe dušu maliara alebo športovca či prekladateľa.

FOTOGALÉRIA

Zimné aktivitky

Túžobne sme čakali, kedy nám napadne sneh a my môžeme sa ísť sánkovať, stavať snehuliakov a vyskúšať si kresliť do snehu. V triede sme zorganizovali aj olympiádu a vonku sme aj športovali.

Naše aktivitky v okolí

Či je jeseň, či je zima, jašteričkám je vždy prima
Každé ročné obdobie využívame na oboznamovanie sa s okolím nášho mesta. Hneď v septembri sme si urobili výlet priamo do mesta, v októbri sme navštívili jesenné plody v Botanickej záhrade, v novembri sme si vybehli aj na kopec pustiť šarkany a v januári sme využili kopec blízko MŠ „Pátrak“ na zimné radovánky

Deň Zeme

Prečo a ako musíme chrániť našu Zem? Čo sa stane, keď si ju nebudeme vážiť? Je dôležitá príroda pre ľudí? Hľadali sme odpovede a pokúsili sme sa aj my „malé jašteričky“ prostredníctvom rôznych aktivít zistiť si vlastnú osobnosť ako súčasť tohto sveta.

Na návšteve pri potoku

Ako sa učíme a objavujeme vodné živočíchy. Naša trieda je plná šikovných jašteričiek, ktoré radi objavujú ,skúmajú a získavajú nové informácie

Učíme sa o Banskej Štiavnici

Učíme sa o našom meste rôznymi aktivitami. Najradšej máme exkurzie do mesta alebo vychádzky do prírody v blízkom okolí

Zeleninkové šialenstvo

Nás projekt: Zeleninkové šialenstvo.V septembri sme sa zapojili do tohto úžasného projektu, kde deti sa oboznamujú so zeleninou. Okrem obohacovania chuťových pohárikov, učíme sa pracovať s nástrojmi ako je škrabka, nožík, pomocou ktorých si pripravujeme zeleninku. A pravdaže učíme sa aj poriadku, všetko si za sebou poupratujeme a poskladáme zásterky.