Štvrtok 14.11.2019, Irma


Sme transparentní

Prihlásenie

III. trieda: Škriatkovia Mikuláš

Dňa 12. 12. 2017 nadišiel ten dlho očakávaný okamih a aj do našej triedy zavítal Mikuláš.

Vianočná atmosféra a vianočné koledy srdečne vítali rodičov, starých rodičov, súrodencov a ostatných návštevníkov už pri vstupe do triedy malých Škriatkov. Deti sa na túto udalosť pripravovali veľmi svedomito a využili každú chvíľku na prípravu blížiacich sa Vianoc. Okrem nacvičovania programu pre svojich blízkych a Mikuláša sa venovali aj výrobe vianočných dekorácií, ktoré prezentovali na vianočnej tržnici.

Program, ktorý si malí Škriatkovia pripravili mal názov Vianočná pekáreň. Hlavnou postavou bola smutná Ježibabka, ktorej chýbali perníky na chalúpke. Odvážne deti sa jej rozhodli pomôcť a perníky upiecť za sprievodu veselej piesne. Počas programu sa nedal prehliadnuť tanec dievčat, ktoré sa predstavili ako vločky Iskieročky. Chlapci prítomných ohúrili pesničkou o Snehuliakovi a zimnými básničkami.

Keďže sa Škriatkovia zhostili svojej úlohy ako naozajstní malí herci na konci boli odmenení dlhým potleskom a nie v jednom oku divákov sa zaleskla aj slza dojatia. A tak prítomný Mikuláš nemohol odísť bez toho, aby deti neodmenil balíčkom plným dobrôt.