Utorok 31.03.2020, Benjamín


Rozhodnutie ministra školstva o prerušení vyučovania od 30. marca 2020 a určení termínov v rámci organizácie školského roka

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling rozhodol podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) o mimoriadnom prerušení vyučovania v školách a prevádzky školských zariadení od 30. marca 2020 do odvolania.
Rovnako tak určil nové termíny podávania žiadostí o prijatie dieťaťa do materskej školy, zápisov zo základnej školy, podávania prihlášok na stredné školy, prijímacích skúšok na stredné školy, ústnych maturít a záverečných skúšok, ako aj prijímacích skúšok na základné umelecké školy.

Sme transparentní

Prihlásenie

Ovocie pre naše deti

OVOCIE PRE NAŠE DETI

Naša materská škola sa zapojila do súťaže , v ktorej môžeme vyhrať ovocné stromy a kry pre naše deti. Potrebujeme k tomu Vašu pomoc, nato aby sme vyhrali musíme mať čo najviac ,,Páči sa mi to“ .

Zahlasujte za nás na tejto stránke: : https://www.zahrada.sk/forum/volne-diskusie/sutaz-pre-materske-a-zakladne-skoly-hlasovanie/ .

Pravidlá hlasovania:

  1. Po kliknutí na vyššie uvedený odkaz sa Vám zobrazí stránka a keď sa presuniete nižšie tak v poradí na 4.mieste sa nachádza naša škola s názvom : Banská Štiavnica - MŠ 1.mája
  2. Kliknite na ,,Páči sa mi to
  3. Zobrazí sa Vám okienko a kliknite na ,, Vytvoriť nové konto“ pri registrácii sa riaďte pravidlami stránky.
  4. Predtým než sa prihlásite musíte svoj účet aktivovať. Na Vami uvedený email príde link, na ktorý je potrebné kliknúť.
  5. Teraz sa vráťte na hore uvedený link a kliknite pri našej škole na ,,Páči sa mi to“ (zopakujete tak prvé dva kroky) po zobrazení okienka sa prihlásite a tým sa započíta Váš hlas.

Hlasovanie končí 20.3.2020 o 12:00.

To, že ovocie patrí do jedálnička detí, vieme všetci. Ale vedia deti, ako také ovocie rastie? Ako vyzerá a kvitne strom, ktorý ho prináša? Čo všetko je potrebné, aby nakoniec jabĺčko pristálo na stole malého škôlkara a školáka?

Záhrada.sk a www.ovocnestromyjesen.sk naučia vaše deti, ako sa od seba rôzne stromy líšia, ako kvitnú, ako sa opelia a následne začne rásť malý plod. Neskončí to však len pri sledovaní, deti budú môcť čoskoro prvé plody aj ochutnať. Do súťaže sme vyberali ovocné stromy na nižších podpníkoch a druhy, ktoré dozrievajú práve počas školského roka.

Ďakujeme za každý Váš hlas.

Vitaj Mikuláš

Do našej triedy prišiel svätý Mikuláš vo štvrtok 12.decembra.

Čítať ďalej...

Vianočné pozdravy

Za dverami už klopú V I A N O C E. A vtedy sa posielajú vianočné pozdravy, áno, kedysi....

Čítať ďalej...

Čierno-biele farby

Dubčovia sa znovu tešili na aktivitu v galérii Jozefa Kollára a hlavne na tetu Ivetu Chovanovú.

Čítať ďalej...

Pečieme opekance

A už sa blížia vraj Vianoce, preto Dubčovia išli do dielničky piecť opekance.

Čítať ďalej...